Jak przebiegają mecze 2 Ligi Siatkówki Kobiet w dobie COVID-19 z perspektywy zawodniczek

Pierwszą, a także niezwykle ważną różnicą w tym sezonie jest nieobecność kibiców. Brak kibiców na trybunach ma bardzo duży wpływ na samopoczucie zawodniczek podczas meczu, dlaczego? Atmosfera meczowa ma ogromne znaczenie dla drużyny. Dzięki odpowiedniemu dopingowi ze strony kibiców zawodniczki czują się znacznie pewniej. Czują się również zobowiązane do tego, aby nie rozczarować swoich kibiców. Jeśli więc atmosfera meczowa nie jest korzystna dla danej drużyny może to mieć znaczny wpływ na pogorszenie się jej gry i mniejsze zdeterminowanie do uzyskania zwycięstwa.

0–22! Najgorsza drużyna ligi siatkarek wciąż ma szansę na utrzymanie -  Polsat Sport

Organizator meczu ma obowiązek zapewnienia punktu sanitarnego zaopatrzonego w środek odkażający na bazie alkoholu powyżej 60% przy wszystkich wejściach i wyjściach obiektu sportowego, a także środka dezynfekującego na stoliku sędziowskim. W widocznych miejscach obiektu umieszczone są instrukcje mycia rąk oraz prawidłowego zakładania i ściągania maseczki.

Antywirusowy PŁYN DO DEZYNFEKCJI rąk i powierzchni, różne pojemności -  potrzebujetego.pl

Osoby przebywające w budynku zobowiązane są do noszenia maseczek w częściach wspólnych. Wyjątkiem są szatnie, w których przebierają się zawodniczki (każdy zespół powinien mieć minimum jedną szatnię na wyłączność) oraz hala sportowa podczas meczu. Tylko wtedy zawodniczki, trenerzy oraz sędziowie zwolnieni są z obowiązku noszenia maseczek.

Maseczki w pracy. Od środy decyduje o tym pracodawca - Polsat News

Przed wejściem na hale opieka medyczna mierzy temperaturę wszystkim wchodzącym oraz pilnuje, aby każdy zdezynfekował ręce.

Bezdotykowe termometry nieskuteczne w przesiewowym wykrywaniu COVID-19 -  Profilaktyka - Zdrowie - choroby, leczenie, poradnik, zdrowie i uroda,  profilaktyka - Dziennik.pl - Dziennik.pl

Przebieg meczu:

Po wejściu na sale, każda zawodniczka otrzymuje własną wodę. Zespoły wchodzą na „swoją połówkę” sali, na której następnie się rozgrzewają. Podczas losowania kapitanowie zespołów i sędziowie nie witają się podaniem ręki, tak jak odbywało się to dotychczas. Po losowaniu kapitanowie i trenerzy podpisują protokół, a następnie zespoły przechodzą do rozgrzewki „na siatce” (atak z lewego skrzydła, atak z prawego skrzydła i zagrywka). Po rozgrzewce zespoły ustawiają się na liniach i wchodzą na boisko wraz z gwizdkiem sędziego. Po drugim gwizdku zespoły wykonują swój okrzyk, „machają sobie” nawzajem z zespołem przeciwnym (wcześniej zespoły witały się podaniem ręki z sędziami, a następnie z przeciwniczkami) i „przybijają sobie piątki” tylko w swoim zespole. Sam mecz przebiega bez zmian. Po zakończeniu spotkania drużyny wykonują okrzyk i dziękują sobie oraz sędziom jedynie poprzez podniesienie ręki (zamiast podziękowań poprzez podanie sobie rąk). Kapitanowie oraz trenerzy podpisują protokół i dziękują sobie jedynie za pomocą słów.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uprawia sport i boisko do koszykówki

źródło:
file:///C:/Users/Angelika/AppData/Local/Temp/rekomendacje-pzps-2020-2021-1.pdf

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s